הזמנת כרטיס אשראי – איך עושים את זה נכון

כל אחד מאיתנו מגיע לרגע בו הוא מבין שעליו להזמין כרטיס אשראי בשביל שיוכל להתנהל נכון ויעיל מבחינה כלכלית. עם הזמן, הגיל בו מזמינים בפעם הראשונה כרטיס אשראי יורד. אם פעם היה נהוג לעשות את זה אחרי גיל 18 או אחרי אפילו אחרי גיל 21, הרי שהיום ישנם צעירים בני 16 שכבר מחזיקים ברשותם כרטיס אשראי. 

באופן טבעי, הזמנת כרטיס אשראי בגיל 16 אינה דומה להזמנת כרטיס אשראי בגילאים מתקדמים יותר. לא בהכרח מדובר באותו סוג כרטיס וכן, לנערים ונערות אין את הידע שעומד לרשות אנשים מבוגרים יותר. בכל מקרה, הזמנת כרטיס צריכה להתבצע בצורה חכמה ויעילה, בשביל שיהיה ניתן ליהנות מהכרטיס, מהתנאים ומהטבות שהוא מספק. בחירה לא נכונה של כרטיס, עלולה להפוך את השימוש בו ללא יעיל ולא משתלם.

הזמנת כרטיס אשראי מתבצעת בסיטואציות שונות. אפשר להזמין כרטיס לצרכים פרטיים או עסקיים, אפשר להזמין כרטיס אשראי אחד וישנם רבים הבוחרים להחזיק מספר כרטיסי אשראי, הן מתוך כוונה שיהיה להם גיבוי במידה וכרטיס אחד נאבד, נגנב או שלא ניתן לעשות בו שימוש, והם מתוך הבנה שאפשר לחלק את התשלומים בין הכרטיסים השונים ולהקל על ההוצאות מבחינה כלכלית.

איך מזמינים כרטיס אשראי בצורה נכונה

הזמנת כרטיס בצורה נכונה, מתבצעת בעזרת הפעולות הבאות:

ראשית, יש לבחון מה הצרכים שלנו כמשתמשים, בשביל שנוכל להפיק תועלת מהכרטיס בכל אספקט אפשרי. ישנם כרטיסים שלכאורה נותנים הרבה יותר, למשל, כרטיס זהב או פלטיניום. השאלה היא, האם יש לנו צורך בכרטיסים כאלה והאם משתלם לנו להזמין אותם ולשלם עבורם דמי ניהול. לכן, חשוב לדעת מה הצרכים שלנו ומה בכוונתנו לעשות עם הכרטיס.

שנית, יש לבחון מה החברה מספקת לנו ביחד עם הכרטיס. קרי, מה כולל הכרטיס מעבר לעובדה שאנחנו יכולים להשתמש בו לקניות. ישנם כרטיסים אשר כוללים הטבות שונות ומגוונות, דוגמא, אפשרות לצבור נקודות ולקבל בעזרתן הטבות ומבצעים, ישנם כרטיסים שניתן לחסוך בעזרתם ועוד.

שלישית, חברות אשראי הן גוף פיננסי שמציע מגוון רחב של שירותים ללקוחות שלהם, מעבר לכרטיס שהן משווקות. למשל, היום חברות אשראי מציעות פוליסות ביטוח לרכישה, אפשרות לפתוח תוכניות חיסכון, אפשרות לקבל הלוואות ועוד.

לכן, כשניגשים לבצע הזמנה של כרטיס אשראי, צריך לבחון עם איזו חברה משתלם לעבוד ומה היא מספקת לנו מעבר לכרטיס. האם השירותים הנוספים שהחברה מספקת יכולים לשרת אותנו לצרכים רלוונטיים עבורנו. יכול להיות שישתלם לנו יותר לקבל את אותם שירותים דרך החברה מאשר דרך בנקים או חברות ביטוח וגופים אחרים.

לפני סיום נציין, הרבה יותר משתלם להזמין כרטיס אשראי דרך החברה ישירות ולא דרך הבנק. אז אנחנו יכולים ליהנות מהטבות רבות ולנהל את הכרטיס בצורה טובה יותר.

 אשראי

דילוג לתוכן