מתנות לפסח

מתנות לפסחלא בכל חג נוהגים המעסיקים ונוהגות החברות השונות להעניק לעובדים מתנות. אך הנוהג קובע כי בחג הפסח, לצד ראש השנה, מקובל להעניק לכלל העובדים מתנות כאלה או אחרות.

אופי המתנות תלוי בגורמים שונים. אופי החברה, נדיבותו של המעסיק, דרגתו של העובד. בהחלט מקובל כי עובדים בדרגות שונות או בעלי וותק שונה עשויים לקבל מתנות בשווי כספי שאיננו אחיד, אך יש מעסיקים המקפידים דווקא על שוויון לעניין זה.

מחשבות על תקציב

מתנות לפסח שאותן יעניק מעסיק או כאלו שתעניק חברה מהווים הוצאה מוכרת לצרכי מס. יחד עם זאת, גם לאחר התקזזות מול מס הכנסה, עלות המתנות איננה עניין של מה בכך. משום כך, יש לתת את הדעת לא רק לשאלה כבדת משקל כמו "מה נעניק לעובדים השנה?" אלא גם – מהו הסכום הכולל שנקציב לצרכי מתנות לעובדים.

נשים לב כי ככל שהמעסיק גדול יותר, כלומר מועסקים יותר עובדים, כך ניתן יהיה לרכוש מתנות לפסח בקניה מרוכזת תוך קבלת הנחה מהמחיר המקובל. זאת ועוד, מעסיקים גדולים בהחלט יכולים לקיים מעין מכרז, ולבקש הצעות למתנות מספקים שונים. עבור מעסיקים קטנים, ניתן בהחלט לבצע סקר שוק לפני שמחליטים לאילו ספקים להפנות את תקציב המתנות.

שמן זית, חרוסת ויין

פסח הוא חג נאה, ורוח החג עוסקת בחירות, בחופש, בגאולה. כנהוג בחגים, מרבים ליהנות גם בפסח ממטעמים כגון שמן זית טוב, חרוסת, לפעמים דבש איכותי וכמובן גם יין. בין המתנות המקובלות לפסח, אם כן, ניתן למצוא מארזי מתנה נאים ובהם בקבוקי שמן כתית מאיכות מעולה, חרוסת משובחת, מגוון יינות.

ניתן לבחור בין מארזים חד נושאיים (למשל מארזי יין) לבין מארז מתנה ובו כמה מוצרים – למשל בקבוק יין שאילו נלווים גם חרוסת ושמן טוב. יש בנמצא מארזים יוקרתיים, של יינות בוטיק, בלוויית שוקולדים מעולים, פותחן בקבוקים יוקרתי וכוסות מעוצבות.

ממתקים, כלי בית ותווים

מובן שמלבד מארזי יין, חרוסת או שמן, יש בנמצא מארזים נוספים. מארזי ממתקים נחשבים למתנה קלאסית לפסח ויש גם כאלה המעניקים שי הכולל כלים ייעודיים לפסח, קערת החג, סטים של צלחות יוקתיות, סט סכו"ם, קעריות הגשה ומוצרים נוספים וחגיגיים לבית. יחד עם זאת, בשנים האחרונות התקבעו בתודעה גם אפשרויות שונות, כגון תווי שי או תלושי קניות.

מצד אחד, מתן תווי שי לחג מהווים פתרון פשוט מאוד, נוח וזמין. לא צריך לפנות לספקים רבים, לקבל הצעות מחיר, לחשוב על רעיונות מקוריים. מצד שני, התווים מהווים פתרון המשמח את העובדים שכן ניתן לעשות בהם שימוש במגוון בתי עסק, מכל הסוגים. כיצד ניתן בכל זאת להפוך את תווי הפסח לשי מקורי?

זאת ניתן לעשות בזכות קיומם של תווים מסוגים מגוונים. יש בנמצא את תווי השי המונפקים על ידי רשתות השיווק לממכר מזון. יש בנמצא גם תווי קניה אחרים, שנועדו לאפשר בילויים ואטרקציות שונות. ישנם תווים שניתן לנצל לקניית אביזרי אופנה, בגדים, מוצרי חשמל, בילויים בהצגות, בתי קולנוע, טיולים, ספא ונופש בארץ או בחו"ל. באופן זה ניתן לגוון אפילו בעזרת תווים לחג, ולחדש מדי שנה בשנה.

מוצרי חשמל וגדג'טים

תיקי טיולים יפים, סטים של שמיכות, ציפות, כריות, מפות – כל אלה יכולים להוות מתנה נאה בהחלט לכבוד חג הפסח. אבל ישנם מעסיקים שרוצים להעניק לעובדיהם שי מסוג אחר. ואכן, בשנים האחרונות ניתן למצוא גם מוצרי חשמל נאים וגדג'טים שניתנים כשי לחג. בזכות ההוזלה המתמשכת, ניתן למצוא מענה במחיר סביר, בדמות מוצרי חשמל, מחשבים, טאבלטים וסלולר.

דילוג לתוכן